zakázkový vývoj a výroba hardware, software a jednoúčelových strojů
česky english polski deutsch russian
Bosch Rexroth system integrator
 

Co je QR kód?

QR kód je dvojrozměrný čárový kód, který vyvinula japonská společnost Denso-Wave v roce 1994. Zkratka "QR" pochází z anglického označení Quick Response (Rychlá reakce), vzhledem k tomu, že kód je navržen s ohledem na rychlé dekódování.

Princip použití spočívá v tom, že QR kód se sejme kamerou nebo fotoaparátem a software dekóduje textovou informaci, obsaženou v kódu. V Japonsku se QR kód stal de facto standardem a většina mobilních telefonů s vestavěným fotoaparátem umí tyto kódy dekódovat.

Nemusíte se obávat. Ke čtení QR kódů nemusíte být zdatní v kryptologii, stačí mít správně vybavený mobil, což je v současnosti téměř každý. Některé smartphony mají čtečku QR kódů již nainstalovánu rovnou při koupi mobilu, do těch ostatních si ji musíte nainstalovat ručně (doporučujeme QR čtečku: "seznam.cz qr čtečka"). Po spuštění aplikace se objeví jakoby aplikace fotoaparátu. Pak stačí už jen "namířit" na QR kód a aplikace ho automaticky přeloží.

Více informací o QR kódu, jakož i seznam aplikací do mobilů najdete na stránce http://www.qr-kody.cz/qr/qr-code-manual.html

 

 
Přijmeme nového člena týmu
na pozici
PLC programátor/
konstruktér elektro

více informací »


Nový firemní park
  • Venku je krásně, tak proč si nevzít práci na čerstvý vzduch do příjemného parku v našem areálu.
    Smart-tec park Smart-tec park Smart-tec park

Připravujeme nový web
  • Milí návštěvníci, v těchto dnech intenzivně pracujeme na nových webových stránkách. Můžete se těšit na moderní design, přehlednější informace a pohodlné prohlížení webu v mobilu či tabletu.

Video prezentace
SMART-TEC video
Článek v časopise Inform
 

Mezi naše zákazníky patří:
SMART-TEC s.r.o.
  • +420 491 614 526
  • +420 606 923 893
 
 
 
Vyrobila Unigena